TEMSA, iş güvenliğinde de fark yaratıyor

10/7/2016

TEMSA, iş güvenliğinde de fark yaratıyor

Üretimini gerçekleştirdiği otobüslerle hem yurt içinde hem de yurt dışında pazar payını büyütmeye devam eden TEMSA, Adana fabrikasında ulaştığı kazasız gün sayısıyla da sektörde fark yaratıyor.Son dönemde sanayi kuruluşlarının üretim gücü, pazardaki konumunun yanı sıra “Çalışan Sağlığı ve Güvenliği”ne verdikleri önemle ölçülüyor. İş güvenliğine verilen önem bir şirketin başarısının sürdürülebilir olmasının en önemli sonucu olarak görünüyor. Sektörde pazar lideri olan TEMSA, pazara en kaliteli ürünü sunmanın yanı sıra çalışanlarının sağlık ve güvenliğine verdiği önemle dikkat çekiyor.Adana fabrikasında 1627 kişinin çalıştığı TEMSA, “Çalışan Sağlığı ve Güvenliği”ne özel bir önem veriyor. TEMSA yönetimi fabrika içerisinde çalışanların sağlık ve güvenliğini ön planda tutan çalışmalar yaparken “Çalışan Sağlığı ve Güvenliği” ile ilgili de sürekli çalışanları bilgilendiriyor.

TEMSALILARIN çalışırken dikkatli, titiz ve gayretli çalışmaları sayesinde de TEMSA’da kazasız gün sayısı her geçen gün artıyor.


Tüm çalışanların katkısı ve desteğiyle

TEMSA’da düzenlenen Ödüllü Öneri Sistemi Ödül töreninde konuşan TEMSA Üretim Direktörü Yunus Yıldız, TEMSA’da her geçen gün artan kazasız gün sayısında tüm çalışanların büyük katkısı ve desteği olduğunu belirterek teşekkür etti.


“Çalışmalar bitmeyecek”

Yıldız, daha güvenli bir TEMSA yaratılması ve güvenlik kültürünün bir adım daha yukarı taşınması için çalışmalara devam edeceklerini vurguladı. Gerçekleştirilen ödül töreninde, en güvenli çalışan 6 takıma ve çalışan sağlığı ve güvenliği konusunda en fazla iyileştirme önerisi veren 4 kişiye teşekkür belgeleri verildi.