TEMSA YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK EKİBİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV İNOVASYON GÜNLERİNDE

5/11/2016

TEMSA YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK EKİBİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV İNOVASYON GÜNLERİNDE


TEMSA Yenilikçilik ve Girişimcilik Ekibi (YG), Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğrenci Topluluğu ile Araştırmacı Mühendisler Kulübü işbirliği tarafından gerçekleştirilen Otomotiv İnovasyon Günleri kapsamında TEMSA tarafından geliştirilen yenilikçi elektrikli ve akıllı otobüsleri; MD9 ElectriCITY, Avenue EV, Avenue IBUS ve akıllı fabrika; TEMSA Smart 2020 projesini tanıttı. Ford, Fiat, TOSB, Otopratik şirketlerinin de katıldığı etkinlikte Elektrikli Araç ile ilgili son gelişmeler paylaşıldı.

Gelecekte Ulaşım ve Mega Trendler konularını da içeren TEMSA paylaşımın da, öğrenciler ve akademisyenler tarafından önerilen yeni fikirler Temsa Açık inovasyon platformuna yönlendirildi. Haziranda başvuruların alınmaya başlayacağı Temsa Geleceğin Akıllı Ulaşım başlıklı Açık İnovasyon yarışması da ilk kez bir üniversitede tanıtılmış oldu.

Etkinlik sonunda öğrencilerin ve akademisyenlerin merak edilen soruları cevaplandı ve www.yenilikciyiz.biz TEMSA YG web adresinden YG duyurularını takip etmeleri ve yenilikçi fikirlerini paylaşmaları teşvik edildi. Fırat Üniversitesi tarafından TEMSA paylaşımı için TEMSA YG Ekibinden Ürün Müdürü Mert Özkaynak ve Kalite Uzmanı  Pınar Türkmen’e teşekkür plaketi takdim edildi.