Sabancı’nın Oscarları’ndaTEMSA’ya 4 ödül

4/29/2016

 

Sabancı’nın Oscarları’ndaTEMSA’ya 4 ödül

Sabancı Topluluğu tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen Sabancı Altın Yaka Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada, SabancıTopluluğu’ndaki şirketler 8 kategoride ödül almak için yarıştı.TEMSA, Sinerji Kategorisinde birinciliği Kordsa Global ile paylaştı. Değer Yaratan Kategorisinde TEMSA ikincilik ödülü alırken gecede TEMSA, İşte Eşitlik Kategorisinde ve İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik kategorisinde de özel ödülün sahibi oldu.


Sabancı Topluluğu,şirket ve çalışanlarının başarılarını ödüllendirmek ve iyi uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Sabancı Altın Yaka Ödülleri Töreni’nin 7’ncisi Sabancı Center’da düzenledi. Sunuculuğunu Cem Davran’ın üstlendiği ödül töreni; Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, CEO Zafer Kurtul, İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever, Topluluk yöneticileri ve çalışanlarının katılımıyla yapıldı.


Kaybedeni yok


Törenin açılış konuşmasını Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancıyaptı. Sabancı, konuşmasında şunları söyledi: “Benim için de her sene sizleri görmek, sizlerin bütün seneki emeklerinizin sonuçlarını hep beraber paylaşmak heyecan verici oluyor. Bu gece çok güzel bir gece, çünkü kaybedeni olmuyor. Hep beraber, Sabancı Topluluğu olarak, daha çok kazandığımız, daha ileri gittiğimiz, daha başarılı olduğumuz, birbirimizi daha iyi tanıdığımız bir gece. Dolayısıyla heyecanlı, sevinçli bir gece” dedi.


Hepimiz çok gurur duyduk


Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtulda törende bir konuşma yaptı ve şunları dile getirdi: “Sabancı Altın Yaka müthiş bir birbirinden öğrenme projesi. Altın Yaka’daki bu projeleri dinlediğimizde hepimiz çok gurur duyduk. Görüyorum ki bu projede birbirimizden çok şeyler öğreniyoruz. Tabi ki öğrenmede iletişim çok önemli. Bu iletişimi devam ettirmemiz bu sürece çok katkı sağlıyor.”


TEMSA değer yaratan, sinerjik bir şirket

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik de, 8 farklı kategoride düzenlenen etkinlikte 4 kategoride ödül almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Sinerji Kategorisi’nde 1’incilik, Değer Yaratan Kategorisi’nde 2’ncilik, İşte Eşitlik ve İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik Kategorilerinde de özel ödülü almanın gururunu yaşıyoruz. Bu 4 kategorinin bizim başarımızı göstermesi açısından çok büyük önemi var. TEMSA sinerjik bir şirket, TEMSA değer yaratan bir şirket ve TEMSA işte eşitliğe, inovasyona ve kurumsal girişimciliğe önem veren bir şirket. TEMSA üretim sürecinde ve üretim sonrasında hem müşterilerine, hemde ülke ekonomisine bir değer kazandırmayı, katkı sağlamayı hedefleyen ve bu yolda da aralıksız şekilde çalışmayı sürdüren bir şirket. Altın Yaka Ödülleri’nde yeni hedef daha fazla kategoride şirketimizin ödül almasını sağlamak” dedi.