BASIN ODASI

TEMSA İngiltere satışlarını yıl bitmeden yüzde 40 artırdı

TEMSA; İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen ve Avrupa otobüs pazarının en önemli organizasyonları arasında gösterilen EuroBus EXPO 2018 Fuarı’nda da yerini aldı. Fuarda MD9 ve sağdan direksiyonlu HD araçlarını tanıtan TEMSA, organizasyon kapsamında 12 yeni araç satmayı başardı. TEMSA’nın İngiltere pazarındaki satışları da böylece daha yıl bitmeden geçtiğimiz yılın yüzde 40 üzerine çıktı.

» Devamını Oku

Akıllı şehirlere hazırlanan TEMSA 3 aracıyla Persontrafik Fuarı’nda

Seri üretime hazır hale getirdiği iki aracıyla, elektrikli otobüs konusunda müşterilerine birden fazla model alternatifi sunabilen dünyadaki ender otomotiv markalarından biri haline gelen TEMSA, İsveç’in başkenti Stokholm’de düzenlenen Persontrafik 2018’e katıldı. 12 metrelik elektrikli otobüsleri Avenue Electron’un yanı sıra MD9 ve LD C model araçlarıyla fuarda yer aldıklarını belirten TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “İnsanı odağa alan akıllı şehir vizyonumuzla; çok daha akıllı, çok daha temiz bir gelecek için çalışıyoruz. TEMSA olarak geliştirdiğimiz ürün gamımızın, otomotiv endüstrisinin geleceğini şekillendirecek ‘smart mobility’ çözümlerine çok büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

» Devamını Oku

OTONOM ARAÇLARA ODAKLANAN TEMSA İLK KONSEPT ARACINI TANITTI

TEMSA’nın sürücüsüz otobüsü 2022’de yola çıkmaya hazırlanıyor

» Devamını Oku

TEMSA, ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRÜN GAMINI GENİŞLETİYOR

12 metrelik Avenue Electron seri üretime hazır

» Devamını Oku

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan TEMSA standına ziyaret

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah beyazlıların karayolu ulaşım sponsoru TEMSA’nın Hannover Ticari Araç Fuarı’ndaki standını ziyaret etti. Stantta bulunan TEMSA Maraton hakkında yetkililerden bilgi alan Fikret Orman, aracı çok beğendiğini ifade ederken; TEMSA’ya Türk sporuna katkılarından dolayı teşekkür etti.

» Devamını Oku

TEMSA, üç gözde aracıyla Hannover Ticari Araç Fuarı’nda

Otomotiv dünyasının merakla beklediği Hannover Ticari Araç Fuarı bu yıl 20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinin son teknolojiye sahip araçlarını sergileyeceği fuar, geleceğin ulaşım trendlerine de ışık tutacak. Bugüne kadar, yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 15 bine yakın aracı dünyanın 66 ülkesine ihraç eden TEMSA da bu yılki fuarda, Maraton ve MD9 araçlarının yanı sıra, seri üretim hattından çıkmış ve siparişe hazır olan elektrikli otobüsü Avenue Electron’u da sergileyecek.

» Devamını Oku

A&C Turizm filosunu TEMSA ile büyütüyor

Turizm ve personel taşımacılığı alanında hizmet veren Ankara merkezli A&C Turizm, 10 adet 2018 model TEMSA Prestij yatırımı yaptı. Eklenen son araçlarla birlikte filodaki TEMSA Prestij sayısı 30’a yükseldi.

» Devamını Oku

Temsa Bayisi Yaşaroğlu ilk yarıda satış hedefine ulaştı

Yaşaroğlu Otomotiv’den 6 ile 22 araç teslimi

» Devamını Oku

VakıfBank Spor Kulübü şampiyonluk ‘Maraton’una TEMSA ile koşacak

Kulüplere verdiği destekle Türk sporunun gelişimine katkıda bulunan TEMSA, dünya ve Avrupa Şampiyonu VakıfBank Spor Kulübü’ne ‘Maraton’ model takım otobüsü teslim etti. Kulübü yeni sezonda şampiyonluğa TEMSA taşıyacak.

» Devamını Oku

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne TEMSA’dan 60 adet Avenue otobüs

Yurt içindeki araç parkını genişletmeyi sürdüren TEMSA, 60 adet Avenue model otobüsü Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etti. Bugüne kadar Türkiye’deki belediyelere 1.000’in üzerinde araç teslimi gerçekleştirdiklerini belirten TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ilk teslimatımızı 2010’da yılında 10 adet Avenue model otobüsle gerçekleştirmiştik. Bugünkü teslimatla birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetine sunduğumuz TEMSA markalı araç sayısı 223’e ulaştı. Ayrıca bu yıl içinde Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 10 adet elektrikli otobüs teslim etme konusunda da anlaşmaya vardık. Hedefimiz bunlara çok daha fazlalarını eklemek. Üreterek, yatırım yaparak, istihdam sağlayarak, ‘memleketimiz’ Adana’nın ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.

» Devamını Oku

Adana’nın ihracat birincisi TEMSA

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 30 binden fazla aracıyla, 66 ülkede bulunan TEMSA, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen Üretim ve İhracatta Adana Yıldızları Ödül Töreni’nde ihracat kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

» Devamını Oku

TEMSA YURT DIŞINDAKİ ARAÇ PARKINI BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR!

Avrupa’da gaza basan TEMSA Fransa’daki teslimleri %60 artırdı

» Devamını Oku

TEMSA, Kamil Koç’a 26 adet Safir Plus VIP otobüs teslim etti

Türkiye’nin ilk ve lider karayolu yolcu taşıma şirketi Kamil Koç, otobüs filosunu TEMSA ile güçlendirmeye devam ediyor. TEMSA, şehirlerarası yolcu taşımacılığının lider markası Kamil Koç’a 26 adet Safir Plus VIP araç teslimatı daha gerçekleştirdi. Bu teslimatla Kamil Koç filosundaki TEMSA otobüs sayısı 256’ya ulaştı. Teslim törenine TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Serkan Uzunay, Kamil Koç Operasyon Direktörü Çağatay Kepek, Kamil Koç Finans Direktörü Ömer Faik Ünsal ve Mapar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin katıldı.

» Devamını Oku

TEMSA’nın çevre dostu araçlarına belediyelerden tam not!

Yurt içindeki 20 bine yakın otobüs ve midibüsüyle, Türkiye’nin en büyük araç parkına sahip olan TEMSA, Antalya’da gerçekleşen Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan MD9 LE model aracını sergiledi. TEMSA standını ziyaret eden çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı, şirketin çevre dostu araçlarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Çetur’a 16 adet Prestij SX

Turizm ve personel taşımacılığı alanında hizmet veren Çetur, filosuna 16 adet Prestij SX araç ekledi. Firmanın toplam TEMSA araç sayısı 32 oldu.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Altur Turizm’e 120 araçlık teslimat

Yurt içindeki araç parkını genişletmeyi sürdüren TEMSA, 100 adet Prestij SX model midibüs ve 20 adet Safir Plus model otobüsü, Türkiye'nin en büyük servis ağlarından Altur Turizm’e teslim etti. Teslim töreninde konuşan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, rekorlarla geçen 2017 yılının ardından 2018’e de hızlı bir başlangıç yaptıklarının altını çizerken, “Altur ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz iş birliğinin artarak devam ettiğini görmek bizler için işimizi doğru yaptığımızın en önemli göstergesi. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle bu yılın ilk 3 ayında yüzde 20’nin üzerinde daralan otobüs pazarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre pazar payımızı artırmayı başardık. Hedefimiz, 50’nci yaşımızı kutladığımız bu özel yılda büyüme performansını devam ettirerek, üst üste dört yıldır devam ettirdiğimiz pazar liderliğimizi korumak” dedi.

» Devamını Oku

Temsa Bayisi Yaşaroğlu Otomotiv altın yılını yaşıyor

Yaşaroğlu Otomotiv’in 2018’de 1.000 araç satacak

» Devamını Oku

TEMSA’dan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 10 gezici kütüphane otobüsü

Son 2 yıl içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 15 adet MD9 LE otobüsünü gezici kütüphane olarak teslim eden TEMSA bu yıl 10 adet MD9 LE araç daha teslim ederek filodaki otobüs sayısını 25’e çıkardı.

» Devamını Oku

Otomotivde inovasyonun lideri TEMSA

TEMSA, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) düzenlediği 7. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması’nda ‘Otomotiv İnovasyon Ödülü’nün sahibi oldu. Ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin elinden alan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “Ar-Ge odaklı yatırımlarımız ve inovasyon temelli büyüme stratejimizle, TEMSA, artık teknoloji odaklı bir otomotiv şirketinden çok, otomotiv üretimi yapan bir teknoloji şirketi konumuna geldi. Her yıl ciromuzun yaklaşık yüzde 4’ünü TEMSA Ar-Ge Merkezi’ne aktarıyoruz. TEMSA Ar-Ge Merkezi’nde 180 personelimiz çalışıyor. Bu çabaların bir sonucu olarak, yüzde 100 Türk mühendislerinin ürünü olan yaklaşık 30 bin aracımız bugün dünyada 66 ülkede yollarda” şeklinde konuştu.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Şeker Turizm’e 2 Maraton

Turizm taşımacılığı alanında 20 yıldır hizmet veren İstanbul merkezli Şeker Turizm filosuna 2 TEMSA Maraton ekledi. Firmanın toplam TEMSA araç sayısı 64 oldu.

» Devamını Oku

İhracatını yüzde 33 artıran TEMSA’ya üst üste ikinci Altın Madalya!

TEMSA, Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) tarafından verilen 2017 İhracat, Teknoloji ve Yan Sanayii Başarı Ödülleri’nde ihracat kategorisinde Altın Madalya’nın sahibi oldu.

» Devamını Oku

Gürsoylar Turizm’in tercihi Maraton

Turizm taşımacılığı alanında hizmet veren Gürsoylar Turizm 2+1 Maraton yatırımı yaptı. Firma sahibi İsmail Ferhat Ünal, “Temsa’nın bize gösterdiği yakın ilgi ve Maraton araçların konfor ve teknolojik donanımı beni bu yatırıma yöneltti. Filomdaki 6 aracı da Temsa marka otobüslere zaman içerisinde dönüştüreceğiz” dedi.

» Devamını Oku

Geleceğin bilim insanları TEMSA ile hayallerine kavuşuyor

TEMSA çalışanları tarafından yürütülen “Hayal Ortakları” projesi kapsamında, Adana’daki dört okula bilim setleri hediye edildi. TEMSA gönüllüleri, bilim setleri kullanılarak düzenlenen yarışmada birinci olan Talat Hacıbekiroğlu Ortaokulu’na bir bilim laboratuvarı kuracak.

» Devamını Oku

Otobüs filoları TEMSA ile büyüyor

Temsa, otobüs firmalarının filolarını hızla büyütmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde üç firmaya 5 otobüs teslimatı gerçekleştiren firma, Astor Turizm’e 4 Maraton, Kastamonu Güven Turizm’e 1 Maraton, 1 Safir, Şimtur Turizm’e ise 1 Maraton teslim etti.

» Devamını Oku

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü MD9 ElectriCITY’i Adana’da test etti

TEMSA’NIN ADANA’DAKİ FABRİKASINI ZİYARET EDEN BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ, TÜRKİYE’NİN İLK ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ MD9 ELECTRICITY’İ İNCELEDİ.

» Devamını Oku

TEMSA üst yönetiminde 4 yeni atama

TEMSA Ulaşım Araçları’nda; Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı’na Fatih Tunçbilek, Satış Genel Müdür Yardımcılığı’na Hakan Koralp, Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı’na Ural İnal, Ar-Ge ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı’na ise İbrahim Eserce getirildi.

» Devamını Oku

Pamukkale Turizm’in Filosu TEMSA ile Genişliyor

15 yıldır şehirlerarası karayolu yolcu taşımacılığı alanında Pamukkale Turizm bünyesinde hizmet veren Şimtur Turizm, üçüncü Temsa aracı yatırımını yaptı. Şirket daha önce alınan 1 Safir ve 1 Maraton’un ardından 1 Maraton otobüsü daha filosuna kattı.

» Devamını Oku

Teknolojiyle büyüyen TEMSA hedefine ‘akıllı şehirler’i aldı

CİROSUNU YÜZDE 17 ARTIRAN TEMSA, 4 YILDIR ÜST ÜSTE PAZAR LİDERİ

» Devamını Oku

Adıyaman Kahta Petrol Turizm filosunu TEMSA otobüslerle genişletiyor

21 yıldır şehirlerarası karayolu yolcu taşımacılığı alanında hizmet veren Adıyaman Kahta Petrol Turizm, 2 adet TEMSA Maraton’u filosuna kattı. Yaz sezonu öncesinde 2+1 koltuklu 4 adet daha TEMSA Maraton yatırımı yapmayı planladıklarını ifade eden firma sahibi Salih Beyazyıldız, “Sezon beklediğimiz ölçüde iyi giderse bu yatırımı 10’a tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

» Devamını Oku

Boluspor’u şampiyonluğa TEMSA taşıyacak

Kulüplere verdiği destekle Türk sporunun gelişimine katkıda bulunan TEMSA, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Boluspor için özel olarak tasarladığı takım otobüsünü Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı’ya takdim etti.

» Devamını Oku

TEMSA, ABD’de gövde gösterisi yaptı

Şehirlerarası otobüs segmentinde, dünyanın en önemli fuarları arasında gösterilen UMA’da TEMSA rüzgârı esti. ABD’nin San Antonio kentinde düzenlenen fuarda teknoloji, tasarım ve inovasyon şovuna imza atan TEMSA, fuarda sergilediği 3 araçla pazardaki iddiasını bir kez daha gözler önüne serdi. Bugün ABD yollarında bulunan 1.000’i aşkın otobüsüyle pazarın en büyük oyuncuları arasında yer alan TEMSA, faaliyet gösterdiği segmentte yüzde 10’luk paya sahip.

» Devamını Oku

ZİRVENİN OTOMOTİV SEKTÖR LİDERİ TEMSA OLDU

AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİ ZİRVESİ’NDE TEMSA’YA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

» Devamını Oku

SABANCI HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜLER SABANCI, TEMSA’NIN ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ MD9 ELECTRICITY’Yİ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TAKDİM ETTİ

GÜLER SABANCI: “%100 TÜRK MÜHENDİSLİĞİNİN ESERİ OLAN OTOBÜSLERİMİZİ, BUGÜN DÖRT KITADA VE 66 ÜLKEDE YOLLARDA GÖREBİLİYORUZ.”

» Devamını Oku

30 ilde Temsa Prestij satışı yapan Yaşaroğlu Otomotiv hedeflerini büyütüyor.

“Hesabını bilen taşımacı TEMSA alıyor”

» Devamını Oku

TEMSA’dan 14 araçlık teslimat

Adıyaman Gülaras Turizm 10 Maraton, 4 Safir aldı

» Devamını Oku

Üniversitelerin de tercihi TEMSA Safir Plus

TEMSA, İnönü Üniversitesi ve Bozok Üniversitesi'ne 1’er adet Safir Plus teslimatı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA’DAN AVRUPA PAZARINA YEPYENİ İKİ OTOBÜS

20-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Busworld Kortrijk Fuarı’nda TEMSA, iki yeni ürünü turizm aracı MD9 ve okul otobüsü LD SB Plus’ın lansmanını gerçekleştirdi. Fuar standında iki yeni ürünün yanı sıra Amerika pazarına satışı yapılan TS45, ayrıca Maraton, HD, MD7 Plus ve elektrikli otobüs Avenue Electron da sergilendi.

» Devamını Oku

ŞAMPİYONLARIN İŞBİRLİĞİ BÜYÜYOR

SÜPER LİG ŞAMPİYONU BEŞİKTAŞ ve OTOBÜS PAZARININ LİDER MARKASI TEMSA arasındaki işbirliği artarak devam ediyor.

» Devamını Oku

TEMSA, BUSWORLD FUARI’NA 2’si YENİ 7 ARACIYLA KATILIYOR

Sabancı Holding İştiraklerinden TEMSA, 20-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Busworld Kortrijk Fuarı’nda iki yeni ürün lansmanı gerçekleştirecek ve Smart Mobility mottosu öne çıkacak. TEMSA, bu iki yeni ürüne ilave olarak fuar standında yine Amerika pazarına satışını gerçekleştirdiği TS45, ayrıca Maraton, HD, MD7 Plus ve elektrikli otobüsünü sergileyecek.

» Devamını Oku

TEMSA’DAN ŞANLIURFA’YA 37 OPALİN CİTY, 25 AVENUE TESLİMATI

Şanlıurfa kentiçi ulaşımında TEMSA otobüslerle konfor ayrıcalığı yaşanıyor. TEMSA, Şanlıurfa Belediyesi’nin ulaşım şirketi Belsan A.Ş filosuna 7 metrelik 37 Opalin City, 12 metrelik 25 adet Avenue teslimatı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

Avrupalı futbol kulüplerinin de tercihi TEMSA

İtalya’nın Ternana ve Sırbistan’ın Parzitan takımlarının tercihi TEMSA Maraton, Bulgaristan’ın Botev takımının ise TEMSA HD12 oldu.

» Devamını Oku

TEMSA, GELECEĞİN ULAŞIMINA AKILLI, OTONOM VE ELEKTRİKLİ ARAÇLARI İLE HAZIR

Şehirlerarası ve şehir içi ulaşımın farklı ihtiyaçlarına çözümler sunan geniş bir ürün gamına sahip TEMSA, geleceğin ulaşımına akıllı, otonom ve elektrikli araçları ile hazır.

» Devamını Oku

Kocaeli’nin markası Kocaelispor’a TEMSA MARATON

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor’a TEMSA Maraton takım otobüsü tahsis etti.

» Devamını Oku

Otobüs pazarında liderlik yine TEMSA’nın

TEMSA, 2017 yılının ilk 7 aylık değerlendirmesini düzenlediği toplantı ile basın mensuplarıyla paylaştı. 21 Ağustos Pazartesi günü düzenlenen toplantıya TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Murat Anıl, Otobüs Satış Müdürü Baybars Dağ, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan katıldı. TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Murat Anıl, toplantıda 2017 yılının ilk 7 ayını değerlendirdi, geleceğe yönelik beklentilerini aktardı.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Avenue ve Safir Plus teslimatı

TEMSA, Seferihisar Belediyesi’ne 2 Avenue, Efeler Belediyesi’ne ise 1 Safir Plus teslimatı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA’DAN AFYON ULAŞIMINA 15 PRESTİJ CITY

Afyonkarahisar Seyahat ve Ulaşım Hizmetleri AŞ (AFSU) filosuna 15 TEMSA Prestij City aldı. Şirketin filosundaki TEMSA araç sayısı bu teslimatla 30’a çıktı.

» Devamını Oku

Turizm taşımacılarının gözdesi TEMSA

TEMSA, Eker Turizm’e 2 Maraton, Baysal Turizm’e 1 Maraton ve Kılıç Turizm’e 1 Safir Plus teslimatı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

Balıkesir ulaşımına 21 TEMSA otobüs

Balıkesir kentiçi ulaşımında TEMSA farkı yaşanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne 2016 yılında 23 otobüs teslim eden TEMSA, 21 otobüs daha teslim etti. Bu teslimatla Büyükşehir Belediyesi filosundaki TEMSA otobüs sayısı 55 oldu.

» Devamını Oku

Rize Ses Turizm’in tercihi TEMSA Maraton

Rize Ses Turizm’in filosundaki TEMSA otobüs sayısı 3’e çıktı.

» Devamını Oku

TEMSA FOTOĞRAF FESTİVALİ BAŞLIYOR

TEMSA, Fotoğraf Festivali’ne davet ediyor

» Devamını Oku

TEMSA’dan Mersin Travel’e 10 adet 2+1 Safir Plus

Bünyesinde Lider Adana, Yeni Adana firmalarını da bulunduran E.Ç Holding Mersin Travel filosuna 10 adet 2+1 Safir Plus aldı.

» Devamını Oku

TEMSA'NIN GEZİCİ KÜTÜPHANE OTOBÜSÜ SAYISI 15 OLDU

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 10 adet TEMSA MD9 LE otobüsünü gezici kütüphane olarak teslim eden TEMSA, düzenlenen törenle 5 adet MD9 LE otobüsü daha teslim etti.

» Devamını Oku

TEMSA, 37 SIRA YÜKSELEREK EN ÇOK İHRACAT YAPAN 104’ÜNCÜ ŞİRKET OLDU

Yurtiçi otobüs pazarının lider markası TEMSA’nın ihracat pazarlarındaki yükselişi 2016 yılında da sürdü. TEMSA, 2015’te 102 milyon dolar olan ihracatını 2016 yılında 128 milyon dolara yükseltti. TEMSA, en çok ihracat yapan 1000 firma arasında 104’üncü oldu. Genel Müdür Dinçer Çelik, 2017 yılı ihracat hedefinin 170 milyon dolar olduğunu söyledi.

» Devamını Oku

Yaşaroğlu Otomotiv TEMSA’nın İzmir bayisi oldu

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi TEMSA, Ege Bölgesi’ndeki bayi ağını güçlendirmeye devam ediyor. TEMSA’nın İzmir’deki yetkili bayii Yaşaroğlu Otomotiv’in açılışında 5 firmaya 52 Prestij SX teslimatı da yapıldı.

» Devamını Oku

TEMSA, OTOMOTİV MÜHENDİSLERİNİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi TEMSA, kuruluşuna öncülük ettiği Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği’ne desteğini sürdürüyor. TEMSA bu kez üniversite öğrencilerinin tasarımlarını deneyimlemesi amacıyla Otomotiv Mühendisliği Bölümü’ne Opalin model araç verdi

» Devamını Oku

TEMSA ÇOCUKLARI HEM EĞİTİYOR, HEM BİLİMİ SEVDİRİYOR

TEMSA, geleceğin ürünlerinin ve ulaşım çözümlerinin tasarlandığı TEMSA Maker Laboratuvar ve kendi çalışanlarının kurduğu TEMSA Hayal Ortakları Derneği bünyesinde bilimi köy okullarına ulaştırmaya çalışıyor. TEMSA’nın öğrencileri bilimle tanıştırma ve yakınlaştırma adına başlattığı çalışmalar bu kez Adana’nın Yüreğir İlçesi’ndeki Camili Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

» Devamını Oku

TEMSA’DAN GÜRSEL TURİZM’E 30 PRESTİJ SX

TEMSA, öğrenci ve personel taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Gürsel Turizm’e 30 adet Prestij SX araç teslim etti.

» Devamını Oku

TEMSA, MADRİD FIAA 2017’YE 4 ARAÇLA KATILDI

TEMSA, 23-26 Mayıs’ta İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen ve sektörün en büyük üretici firmalarını buluşturan Uluslararası Otobüs ve Ticari Araç Fuarı FIAA 2017’ye katıldı. TEMSA iki yılda bir gerçekleştirilen FIAA 2017’de MD7, MD9, HD12 ve Maraton VIP araçlarını sergiledi

» Devamını Oku

TEMSA’DAN FRANSA’YA 70 OTOBÜS

Türkiye otobüs pazarının lider markası TEMSA, ihracat pazarlarındaki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. TEMSA, 2017’nin ilk 4 ayında 70 adet otobüsü daha Fransız taşımacılara teslim etti.

» Devamını Oku

TEMSA Ar-Ge Merkezi ‘İyi Uygulama Örnekleri’ arasında

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi TEMSA, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş'ta düzenlenen ARGE Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi'nde ''MD9 electriCITY'' projesiyle örnek merkezler arasında yer aldı.

» Devamını Oku

TEMSA’DAN KAMİL KOÇ’A 40 SAFİR PLUS

Türkiye’nin ilk ve lider karayolu yolcu taşıma şirketi Kamil Koç, otobüs filosunu TEMSA ile güçlendirmeye devam ediyor. TEMSA, şehirlerarası yolcu taşımacılığının 91 yıllık markası Kamil Koç’a 40 adet 2+1 TEMSA Safir Plus VIP araç teslimatı daha gerçekleştirdi. TEMSA Satış Direktörü Murat Anıl, araçları Bursa Otogarı’nda düzenlenen törenle Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Operasyon Direktörü Çağatay Kepek’e teslim etti. Bu teslimatla Kamil Koç filosundaki TEMSA marka araç sayısı 208’e ulaştı.

» Devamını Oku

TEMSA ’dan Adıyaman Ünal Filosuna Teslimatlar Devam Ediyor

Konforlu ve güvenli yolcu taşımacılığına önem veren firmalar TEMSA ’yı tercih ediyor. Şehirlerarası karayolu yolcu taşımacılığında 2+1 otobüs yatırımında TEMSA ürünleri öncelikli tercih sebebi olmaya devam ediyor. TEMSA , Adıyaman Ünal Turizm’e 8 adet 2+1 Maraton VIP satışı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA, ÜNİVERSİTELİ KAPTAN ŞOFÖRLERİN YANINDA

Daha yetkin otobüs kaptanları yetiştirmek amacıyla yola çıkan Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü bu yıl 7’inci mezunlarını verdi. TEMSA’nın Altın Sponsor olarak desteklediği üniversiteyi otobüs kaptanlarının mezuniyet töreni, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)Teknokent Arı 3’te gerçekleşti. Törende ‘Ayın Kaptan Şoförleri’ de ödüllendirildi.

» Devamını Oku

‘Engelsiz Kariyer Yolculuğu’ TEMSA’ya ödül getirdi

‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık Projesi’ ile engelli öğrencilere 3 yıldır kariyer danışmanlığı hizmeti veren ve ‘Engelli Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık’ eğitimleri gerçekleştiren TEMSA, Engelsizkariyer.com tarafından ‘Engellilerin Güvenle Baktığı Firma Ödülü’ne layık görüldü.

» Devamını Oku

DÜZCE GÜVEN KOOPERATİFİ DE TEMSA’YI SEÇTİ

TEMSA, Düzce Güven Kooperatifi’ne Prestij SX araçlarının teslimatı TEMSA İzmir Yetkili Bayii Yaşaroğlu Otomotiv tarafından gerçekleştirildi.

» Devamını Oku

TEMSA GENEL MÜDÜRÜ DİNÇER ÇELİK, FORUM İSTANBUL 2017’DE TEMSA’NIN GELECEK VİZYONUNU VE İHRACAT POTANSİYELİNİ ANLATTI

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik; “Yarının Kurulması-Hedef 2023” temasıyla organize edilen Forum İstanbul 2017 kapsamında, “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ TASARLARKEN; İHRACATTA ATILIM YILI” başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Çelik, konuşmasında, Türkiye’nin otobüs pazar lideri TEMSA’nın inovasyon inisiyatifini, ihracat potansiyelini, “akıllı” geleceğe bakışını, “akıllı araç” hazırlıklarını ve ürün portföyündeki gelişmeleri organizasyon takipçileri ile paylaştı.

» Devamını Oku

Akıllı Şehirlere, Akıllı Çözümler sunan TEMSA Avenue IBUS, Daha da Gelişmiş Teknolojisi İle Yeni Deneyimlere Hazır

TEMSA’nın geliştirdiği Türkiye’nin ilk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS, STM ile birlikte geliştirilen büyük veri teknolojisi odaklı V2SMART platformunun ilk ürünü Fleetics ile daha da akıllandı.

» Devamını Oku

GALATASARAY VOLEYBOL TAKIMINI DA TEMSA TAŞIYACAK

Galatasaray Spor Kulübü Voleybol Şubesi de takım otobüsü olarak TEMSA’yı seçti. Yeni otobüsü, Galatasaray Taç Spor Tesisleri’nde düzenlenen törenle Galatasaray Voleybol Takımı’na teslim edildi.

» Devamını Oku

GALATASARAY BASKETBOL TAKIMI DA TEMSA’YI SEÇTİ

TEMSA, Türk sporuna destek vermeye devam ediyor. Spor Toto Süper Lig’de BJK, GS, Başakşehir ve Adanaspor’un takım otobüsü olarak tercih ettiği TEMSA, bu kez TEMSA SAFİR ile Galatasaray Basketbol Takımı’nı taşıyacak. Yeni takım otobüsü, Abdi İpekçi Arena’da düzenlenen törenle Galatasaray Basketbol Takımı’na teslim edildi.

» Devamını Oku

BEŞİKTAŞ’I LYON’DA DA TEMSA TAŞIYOR

TEMSA, 13 Nisan’da Fransa’nın Olympique Lyon takımıyla çeyrek final karşılaşması oynayacak olan Beşiktaş’ı Fransa’da da yalnız bırakmadı. Beşiktaş’lı futbolcular Lyon’daki yolculuklarını TEMSA’nın kendilerine tahsis ettiği MARATON otobüsle yapıyor.

» Devamını Oku

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİ̇R BELEDİYESİ DE KENT İÇİ ULAŞIMDA TEMSA'YI SEÇTİ...

TEMSA, tüm Türkiye’deki toplu taşıma ağını geliştirme konusunda yerel yönetimlerin tercihi olmaya devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından il genelinde uygulamaya konulan Tekirdağ Toplu Taşıma Sistemi (TETUS) kapsamında minibüs dönüşümlerine, S.S. 20 No’lu Çerkezköy - Çorlu Birlik Kooperatifi ve S.S. 46 No’lu Saray - Kalebirlik Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin toplam 24 aracının değişimiyle devam edildi. Araçların teslimatı nedeniyle düzenlenen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları da katıldı.

» Devamını Oku

ADANASPOR’U DA TEMSA TAŞIYACAK

Spor Toto Süper Lig takımlarından Adanaspor, takım otobüsü olarak TEMSA Maraton’u tercih etti. Adanaspor’un yeni otobüsü TEMSA Maraton, düzenlenen törenle TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik tarafından Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül’e teslim edildi.

» Devamını Oku

ADANA’DA KENTİÇİ ULAŞIM TEMSA’YLA GÜÇLENİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentiçi ulaşımda otobüs filosunu TEMSA ile güçlendirmeye devam ediyor. TEMSA, Adana’da düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi’ne 15 adet TEMSA Avenue otobüsü daha teslim etti. TEMSA, kadın yolcuların durak haricinde inebilmeleri için “pembe buton” uygulaması başlattı.

» Devamını Oku

OSD’DEN TEMSA’YA İHRACAT VE TEKNOLOJİ ÖDÜLÜ

Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) tarafından verilen 2016 İhracat, Teknoloji ve Yan Sanayii Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. TEMSA, OSD’nin 43’üncü Olağan Genel Kurulu’nda düzenlenen ödül töreninde, İhracat ve Teknoloji kategorilerinde ödül aldı.

» Devamını Oku

TEMSA, ALMANYA’DA ‘MARATON’LA ATAĞA GEÇTİ

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi TEMSA, Almanya pazarında güçlü adımlarla ilerliyor. TEMSA Berlin’de düzenlenen törenle; Berlin’de turizm taşımacılığında VIP hizmet veren öncü firmalardan olan ve Maraton yatırımları devam eden Diamond Drive’a aracını teslim etti. TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Önümüzdeki dönemde Almanya yollarında çok daha fazla sayıda Maraton göreceğiz” dedi.

» Devamını Oku

TEMSA’nın ABD’deki pazar payı yükseliyor

ABD pazarında TEMSA rüzgârı esmeye devam ediyor

» Devamını Oku

Prestij SX düşük yakıt tüketimiyle yatırımlarda öne çıkıyor

Bilecik Bozüyük merkezli Bektaşlar Turizm filosuna 7 TEMSA Prestij SX aldı. Son yatırımla filodaki Prestij sayısı 20’ye çıktı. Firma sahibi Mustafa Bektaş, Prestij SX araçları düşük yakıt tüketimi nedeniyle tercih ettiklerini belirtti.

» Devamını Oku

Antalya ulaşımında 100 TEMSA Avenue

Antalyalı otobüsçülerin tercihi TEMSA

» Devamını Oku

Galatasaray’ı şampiyonluğa TEMSA taşıyacak

Galatasaray’ın tercihi de TEMSA Maraton oldu

» Devamını Oku

TEMSA’dan Fransa’ya 22 adet otobüs teslimatı

TEMSA otobüsler, Fransız taşımacıların gözdesi olmaya devam ediyor

» Devamını Oku

TEMSA’DAN KAPTANLARA ÖZEL KAMPANYA

“TEMSA hep benimle” sloganıyla 1 Şubat’ta start vereceği özel Bakım Kampanyası ile kaptanları servislerine davet ediyor.

» Devamını Oku

Prestij SX, yakıt tasarrufuyla taşımacıların gözdesi oldu

TEMSA’dan 9 Prestij SX teslimatı

» Devamını Oku

TEMSA, ABD’li otobüsçülerle buluştu

TEMSA, ABA Fuarı’nda TS 35E ve TS45 modellerini tanıttı

» Devamını Oku

TEMSA, 2016’nın da lider markası

2016’yı lider bitiren TEMSA, 2017’den umutlu

» Devamını Oku

TEMSA’dan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne 37 Opalin City

Şanlıurfa’da ulaşımda hizmet kalitesi 37 Opalin City ile artacak

» Devamını Oku

TEMSA, ABD’DE OCAK VE ŞUBAT AYINDA İKİ FUARA KATILIYOR, TESLİMATLARI İSE HIZ KESMİYOR.

TEMSA’nın üretimini gerçekleştirdiği otobüsler, Amerika’da yolcu taşımacılarının gözdesi haline geldi. Son beş yıldır ABD’ye otobüs ihraç eden TEMSA’nın bugüne kadar bu ülkeye ihraç ettiği otobüs sayısı 900 adete ulaştı. TEMSA, 2016 yılının Aralık ayında ABD’ye TS30, TS35E ve TS45 modelinden toplam 60 adetlik otobüs satışı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA 2016 yılını çalışanlarıyla birlikte değerlendirdi, 2017 hedeflerini paylaştı

TEMSA FARK YARATAN MARKA OLMAYA DEVAM EDECEK

» Devamını Oku

TEMSA’nın 15 bininci Prestij mutluluğu

TEMSA, 15 bininci Prestij’i banttan indirdi

» Devamını Oku

83 TEMSA YETKİLİ SERVİSİ BULUŞTU

TEMSA yetkili servisleri 2017 hedeflerine odaklandı

» Devamını Oku

TEMSA’dan Adıyaman Belediyesi’ne 10 Avenue

Adıyaman Belediyesi kentiçi ulaşımda otobüs filosunu TEMSA yatırımları ile yenilemeye devam ediyor. Belediyenin filosundaki otobüs sayısı 10 Avenue alımıyla birlikte 32’ye yükseldi.

» Devamını Oku

İnovasyonun da lideri TEMSA

TEMSA, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen, 5’inci İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleşen İnovalig Ödülleri’nde, “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Ödül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’ya verildi.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Sakarya VİB Turizm’e 7 Safir Plus

Sakarya VİB Turizm filosuna 2+1 koltuk düzenli 7 adet Safir Plus ekledi. Firma 2017 yılında da yeni Safir Plus yatırımları planlıyor.

» Devamını Oku

GELECEĞİN AKILLI ŞEHİRLERİ İÇİN TEMSA ÇÖZÜMLERİ

TİM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN 5. TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI KAPSAMINDA AKILLI ŞEHİRLER PANELİ DÜZENLENDİ.

» Devamını Oku

TEMSA AÇIK İNOVASYON YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası’nda, TEMSA, “Farklı düşün, hızla uygula” sloganı ile gerçekleştirdiği “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” isimli Açık İnovasyon Yarışması’nın finalistlerini ödüllendirdi.

» Devamını Oku

TEMSA ve ASELSAN ortak üretimi ilk yüzde 100 milli elektrikli otobüs Avenue EV “yola çıktı”

Türkiye otobüs pazarının lider markası TEMSA ve Türk Savunma Sanayisinin lider kuruluşu ASELSAN güçlerini birleştirdi. İki kuruluş, Türk otomotiv sanayiinde ilk %100 yerli elektrikli otobüsü Avenue EV’i geliştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA, kent içi ulaşıma yönelik yeni teknolojilerle donatılan 4 aracını tanıttı.

Avenue iBUS, MD9 ElectriCITY, Opalin City, MD9 LE araçlarını Transist Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşturan TEMSA’nın, MD9 ElectriCITY aracı, Sürdürülebilirlik Ödülü’ne, STM işbirliği ile akıllı ulaşım için geliştirdiği, Büyük Veri ve Veri Bilimi Tabanlı Akıllı Otobüs Veri Analitiği Sistemi de Verimlilik Ödülü’ne layık görüldü.

» Devamını Oku

TEMSA Avenue otobüsler İZULAŞ’ın hizmet sürecine keyif katacak

İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu, “TEMSA Avenue araçları bizzat ben kendim de kullandım. Kullanımı son derece kolay. Konforlu iç dizaynı yolcuları rahatlatıyor. Sürücü koltuğu, klima sistemiyle son derece yüksek teknolojiye sahip araçlar. Avenue otobüsler İZULAŞ’ın hizmet sürecine keyif katacak” dedi.

» Devamını Oku

TEMSA'DAN İZULAŞ FİLOSUNA 110 AVENUE

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZULAŞ’a TEMSA, 110 Avenue otobüs teslimatı gerçekleştirdi. İzmir kentiçi ulaşımında hizmet veren Avenue sayısı son teslimatla 410 adete ulaştı.

» Devamını Oku

TEMSA, yeniliklerle Transist Fuarı’nda

1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Transist Fuarı’nda TEMSA, kentiçi ulaşıma yönelik Avenue IBus, MD9 Electricity, Opalin City, MD9 LE araçlarını ziyaretçilerle buluşturacak.

» Devamını Oku

ŞAMPİYONLAR TEMSA'DA BULUŞTU

Türkiye otobüs pazarının lider markası TEMSA, Süper Lig şampiyonu Beşiktaş JK ve 1.Lig Şampiyonu Adanaspor yönetimini ağırladı.

» Devamını Oku

TEMSA, İngiltere pazarında büyümeye devam ediyor

Türkiye otobüs pazarının lideri Temsa, yurtdışı pazarlarda yeni ürünlerle pazar payını büyütmeye devam ediyor.

» Devamını Oku

Anadolu Ulaşım ve TEMSA’nın İzmir buluşması

Filosunu Temsa Safir Plus 2+1 araçlarla yenileme kararı alan Anadolu Ulaşım Temsa yönetimi ile İzmir’de biraya geldi.

» Devamını Oku

ABD’li TESLA’nın da tercihi TEMSA

Silikon vadisinin ileri teknoloji ve internet şirketleri Facebook, Google, Yahoo ve Netflix’in ardından elektrikli otomobil üretimi ile öne çıkan Tesla’nın da tercihi TEMSA oldu.

» Devamını Oku

Balıkesir Uludağ Turizm’e 5 TEMSA SAFİR PLUS

Filolarında 70 özmal ve 30 kiralık olmak üzere 100 adet araç bulunan Balıkesir Uludağ Turizm, Safir Plus yatırımlarını sürdürüyor. Firmanın filosunda son iki yılda Temsa marka araç sayısının oranı 50’ye ulaştı.

» Devamını Oku

Yaşanabilir Şehirler için Yenilikçi ve Sürdürülebilir Ulaşım Çözümleri

TEMSA İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Umut Özkaynak “İnsan ihtiyaçları kaynakların etkin ve akıllıca tüketilmesi ile giderilmelidir.”

» Devamını Oku

TEMSA’DAN BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE 22 ARAÇLIK TOPLU TESLİMAT

13 AVENUE, 5 SAFIR, 4 PRESTIJ SX BALIKESİR ULAŞIMINDA

» Devamını Oku

TEMSA MARATON - Şampiyona Yakışan Otobüs

BJK Karayolları Ulaşım Sponsoru TEMSA MARATON Zordur şampiyonluğu taşımak… Peki, ya şampiyonu taşımak? "Her şeyim feda sana" deyip; asla yarı yolda bırakmayacaksın... Sadece sahada değil, yollarda da gururlandıracaksın... Vee efendiliğini her detayında taşıyacaksın! Şampiyonu taşıyan, şampiyona yakışan otobüs! TEMSA MARATON

» Devamını Oku

TEMSA, IBE 2016 Fuarı’na 5 aracıyla katıldı

TEMSA, 26-28 Ekim’de İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenen Uluslararası Otobüs Fuarı IBE 2016 Fuarı’nda MD9LE, HD, Maraton, MD9 ve MD7 araçlarını sergiledi.

» Devamını Oku

Bakan Faruk Özlü’den TEMSA’nın Silikon Vadisi yolcusu TS45’e övgü

Türkiye İnovasyon Haftası Adana 2016 etkinliği kapsamında Adana’ya gelen Bilim Sanayi ve Teknolojı Bakanı Faruk Özlü TEMSA’nın ABD’nin Silikon Vadisi’ne gönderdiği TS45 aracını inceledi.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Sahil Seyahat Turizm’e 2+1 koltuklu 2 Maraton

1999 yılında kurulan Rize merkezli Sahil Seyahat Turizm’inde tercihi Maraton oldu. Firma sahibi Köksal Özer, “2+1 koltuklu 2 adet Maraton yatırımı yaptık. Pazardaki 2+1 koltuklu araçlar arasında Maraton otobüslerin güzel bir araç olduğunu düşünerek yatırım yaptık” dedi.

» Devamını Oku

Türkiyenin ilk Akıllı otobüs üreticisi TEMSA, Akıllı Metropoller Konferasında Akıllı Ulaşımı Anlattı

Türkiye'nin ilk Akıllı Otobüs üreticisi TEMSA “Akıllı Metropoller - Sürdürülebilir ve Akıllı Binalar ile Akıllı Şehirler için Entegre Çözümler” konferasındaydı.

» Devamını Oku

TEMSA VE ANADOLU ULAŞIM’DAN YILA DAMGA VURAN İŞBİRLİĞİ

50 SAFİR PLUS ANADOLU ULAŞIM FİLOSUNDA YERİNİ ALDI, 50 SAFİR PLUS DAHA GELİYOR

» Devamını Oku

Beşiktaş’ın Napoli mücadelesinde TEMSA yanında

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde B grubunda bu akşam Napoli ile zorlu bir mücadeleye çıkacak olan BEŞİKTAŞ’ın en büyük destekçilerinden biri de TEMSA olacak.

» Devamını Oku

TEMSA MARATON FRANSA YOLLARINA DA ÇIKTI

Bu yıl 12-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Autocar Expo Fuarı’na 7 aracıyla katılan TEMSA, fuar sürecince ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. TEMSA, Maraton otobüsün ilk teslimatını da fuarda gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA, Bimser İş Mükemmelliği 2016 Etkinliği’nde Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm Vizyonu’nu Aktardı

TEMSA teknoloji şirketi olma yolunda

» Devamını Oku

TEMSA, İsveç Otobüs Pazarında yüzde 10 Pay Hedefliyor

Türkiye’nin otobüs devi TEMSA, İsveç pazarında iddialı

» Devamını Oku

TEMSA, MAKER LABORATUVARI İLE GELECEĞİN DİJİTAL ULAŞIM STANDARTLARINI ŞEKİLLENDİRİYOR

Geleceğin ürünlerinin ve ulaşım çözümlerinin “Maker ruhu” ile tasarlanacağı TEMSA Maker Laboratuvar’ın açılışını Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu ve TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik birlikte yaptı.

» Devamını Oku

TEMSA, iş güvenliğinde de fark yaratıyor

Üretimini gerçekleştirdiği otobüslerle hem yurt içinde hem de yurt dışında pazar payını büyütmeye devam eden TEMSA, Adana fabrikasında ulaştığı kazasız gün sayısıyla da sektörde fark yaratıyor.

» Devamını Oku

ARGE Merkezleri Performans Endeksi’nde TEMSA ARGE Merkezi’nin yükselişi sürüyor

TEMSA ARGE Merkezi, 61 sıra yükselerek 12’inci oldu

» Devamını Oku

TEMSA, Amerika BusCon Fuarı’nda TS 35E aracını tanıttı

Amerika otobüs pazarında başarıdan başarıya koşan TEMSA, katıldığı fuarlarda da ilgi odağı olmayı sürdürüyor. BusCon Fuarı’nda katılımcılar TEMSA TS 35E’ye yoğun bir ilgi gösterdi.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Fransa’ya 45 okul otobüsü

TEMSA, Fransa pazarında yükselişini sürdürüyor. TEMSA son 2 ayda Fransa’da 45 otobüs teslimatı daha gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA, Teknoloji ve Bilişim Sektörü Temsilcileri ile Buluştu

Anadolu'nun çeşitli illerinde gerçekleşen bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümlerin paylaşıldığı toplantı platformu "BT Vizyon Anadolu Toplantıları" etkinliklerinden Adana ayağı 28 Eylül tarihinde yoğun katılımla Divan otelde gerçekleşti. TEMSA, konuşmacı olarak da yer aldığı bu etkinlikte, teknoloji ve bilişim sektörü temsilcileri ile buluştu.

» Devamını Oku

TEMSA MARATON, Almanya yollarında

Hannover Ticari Araç Fuarı’nda TEMSA rüzgarı esti. TEMSA, hem yurt içinde hem yurt dışında hizmet veren taşımacı firmalarla çok önemli anlaşmalara imza attı. TEMSA, Anadolu Seyahat’e satılan 100 adet Safir Plus aracın imza töreninin ardından Berlin’de VIP hizmet veren Diamond Drive firmasına Maraton teslimatı yaptı.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Anadolu Petrol Turizm’e 5 adet Safir Plus VIP

Kamil Koç bünyesinde 4 yıldır hizmet veren Karabük merkezli Anadolu Petrol Turizm filosuna 5 adet Safir Plus VIP aldı.

» Devamını Oku

AGİÇ Ulaştırma Hizmetleri’ne 14 Prestij SX

Eskişehir merkezli AGİÇ Ulaştırma Hizmetleri filosunu Prestij SX ile büyüttü. Temsa yetkili bayisi Durmaz Otomotiv tarafından 14 Prestij SX teslim edildi.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Nizip Akgün Petrol Nakliyat’a 25 Temsa Prestij SX

Şanlıurfa Ceylanpınar merkezli Nizip Akgün Petrol Nakliyat, filosuna 25 Temsa Prestij SX ekledi.

» Devamını Oku

TEMSA, Hannover Fuarı’nda 100 adetlik Safir Plus anlaşması yaptı

TEMSA, Anadolu Seyahat ile 100 adet Safir Plus 2+1 otobüs alımı anlaşması yaptı. Hannover IAA Fuarı’nda gerçekleşen imza törenine Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Temsa Satış Direktörü Murat Anıl, Temsa Mali İşler Direktörü Ural İnal ve Anadolu Seyahat Genel Müdürü M.Ali Akçın katıldı.

» Devamını Oku

Türkiye Pazar Lideri TEMSA, Hannover Ticari Araçlar Fuarında

-Türkiye Pazar lideri TEMSA, yolcu taşımacılığının gözde ürünlerini Hannover Ticari Araç Fuarı’nda sergiliyor

» Devamını Oku

ŞAMPİYONUN TERCİHİ TEMSA MARATON

2015-2016 Süper Lig sezonu şampiyonu ve bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil edecek tek takım olan BEŞİKTAŞ’ın hem Avrupa arenasında hem de süper ligdeki zorlu koşusunda yanında TEMSA MARATON olacak.

» Devamını Oku

TEMSA, Hannover Ticari Araç Fuarı’na 4 aracıyla katılıyor

TEMSA, 21-29 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen (IAA) Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda, yolcu taşımacılığının gözde ürünleri Maraton, HD, MD9 LE ve MD9 aracını tanıtacak.

» Devamını Oku

Otobüs pazarının lideri TEMSA hedeflerini STM ile büyütmeye devam ediyor

TEMSA ve STM akıllı araçlar için yeni teknolojiler geliştirecek

» Devamını Oku

TEMSA’dan Altunhan Şirketler Grubu’na 10 Maraton 2 Prestij

Temsa Maraton firmaların gözdesi olmaya devam ediyor. Altunhan Şirketler Grubu filosuna 10 Maraton ve 2 Prestij aldı. Şirket yıl sonuna kadar Maraton sayısını 40’a çıkarmayı hedefliyor.

» Devamını Oku

TEMSA, AKILLI VE ELEKTRİKLİ ARAÇLARINI GİRİŞİMCİ VE YAZILIMCILAR İLE HACKATHONLARDA BULUŞTURDU

Temsa İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşen Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break etkinliğine katıldı ve etkinliğe katılanlara otobüslerle ulaşım desteği sağladı. Türkiye’nin dört bir yanından Hack’n Break etkinliğine katılan girişimci ve geliştiriciler mentör ve yatırımcılardan eğitim aldılar ve workshoplarda önemli deneyimler kazandılar.

» Devamını Oku

TEMSA, Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break Etkinliğinde

Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı, Hack’n Break Etkinliğinde TEMSA, IBUS ve ElectriCITY araçları ve düzenleyeceği hackathon’lar ile yer alıyor

» Devamını Oku

TEMSA, Smart Mobility vizyonu ile teknoloji programlarını yeniden oluşturdu

TEMSA’nın geleceğe yönelik vizyonunu ve bu vizyon doğrultusunda oluşturduğu teknoloji programlarını TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik anlattı.

» Devamını Oku

Otobüs pazarında ilk 7 ayın lideri TEMSA

Türkiye’de 2016’nın ilk 7 ayında toplam 3044 otobüs satıldı. 980 adetlik satışla yüzde 32 pay elde eden TEMSA, pazardaki liderliğini sürdürüyor.

» Devamını Oku

TEMSA YENİLİKÇİ GÜCÜNÜ SANAYİCİLERE ANLATTI

11 Ağustos Perşembe günü Adana Sanayi Odası (ADASO)’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yenilikçilik ve Girişimcilik konulu toplantıda, Temsa’ nın kendine özgü başarıyla geliştirdiği Yenilikçilik ve girişimcilik Modeli ve oluşturduğu Mentörlük Programı Temsa Ürün Müdürü Mert Özkaynak tarafından tanıtıldı.

» Devamını Oku

TEMSA, Fransa’da 5 binli adetlere koşuyor

Yurtiçi pazarda otobüs teslimatlarında hız kesmeyen Temsa, yurtdışı pazarlarda da ihracat adetlerini artırmaya devam ediyor.

» Devamını Oku

TEMSA'DAN KANATOĞULLARI TURİZM'E 7 PRESTİJ SX

Afyon’un en önde gelen şirketlerinden Kanatoğulları Turizm, filosuna 7 Prestij SX ekledi. Firma 8 adet daha Prestij SX yatırımı hedefliyor.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Haziran rekoru: 174 otobüs sattı

TEMSA, Haziran ayında peş peşe gerçekleştirdiği teslimatlar ile bir rekora imza attı. Haziran ayı sürecinde Temsa 103’ü büyük otobüs olmak üzere toplam 174 adetlik satış gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ SEZONA TEMSA MARATON İLE HAZIRLANIYOR

TEMSA’nın amiral gemisi Maraton, Beşiktaş’ın da tercihi oldu. 2015-2016 sezonunu Şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş yeni sezona ve Şampiyonlar Ligi’ne TEMSA Maraton ile hazırlanıyor.

» Devamını Oku

TEMSA’nın akıllı otobüsüne en yenilikçi ürün ödülü

Akıllı otobüs devrini başlatan TEMSA, pazara yenilikçi ürünler sunmasının karşılığını ödüllerle de alıyor. Londra’da düzenlenen etkinlikte Avenue I BUS’a bu yılın en yenilikçi ürün ödülü olarak adlandırılan“2016 New Product Innovation Ödülü” verildi.

» Devamını Oku

TEMSA Maraton’a Alman otobüsçülerden tam not

Temsa Almanya Haziran ayı içinde tarihleri Bad Rappenau’daki ofisinde müşterileri ve sektör basınıyla bir araya geldi. Maraton, yeni HD ve MD9 araçları ile test sürüşü aktivitelerinin de yapıldığı bu etkinliklerde ilginin büyük bölümü Temsa’nın yeni SHD ürünü Maraton üzerindeydi.

» Devamını Oku

TEMSA MD7 Sırbistan'da

Temsa MD7 araçlar Sırbistan’ın en önemli taşımacılık şirketlerinden Autoprevoz Cacak’ın filosunda yerini aldı.

» Devamını Oku

MD9 Electricity Fransa'da Tanıtıldı

TEMSA, 6 Nisan’da yurtiçinde lansmanını yaptığı MD9 electriCITY aracını bu kez 14-16 Haziran’da Fransa’da tanıttı.

» Devamını Oku

TEMSA, Bursa'da Teslimat Rüzgarı Estirdi

Temsa’dan 6 firmaya 6 Prestij, 1 Maraton, 1 Safir Plus

» Devamını Oku

TEMSA MD9LE otobüsler gezici kütüphane olarak eğitime katkı sağlayacak

TEMSA’dan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 10 gezici kütüphane otobüsü

» Devamını Oku

MD9 electriCity Fransa yolunda

TEMSA, 6 Nisan’da yurtiçinde lansmanını yaptığı MD9 electriCITY aracını bu kez 14-16 Haziran’da Fransa’da tanıtacak.

» Devamını Oku

TEMSA, ISO 500’de 29 sıra yükselip ilk 100’e girdi

TEMSA, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (ISO 500) 2015 listesinde ilk 100’e girdi. 2014 yılında 126’ncı olan TEMSA, 2015 yılında 97’nci oldu.

» Devamını Oku

TEMSA Yaz Kampanyası’nın startını verdi

İşçilikte ve yedek parçada yüzde 20 indirim

» Devamını Oku

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik’e Yılın Profesyonel Yöneticisi Ödülü

Çukurova Bölgesi’nin en etkin yayınları arasında Refleks Gazetesi'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği 'Refleks Lokomotif Ödülleri' sahiplerini buldu. Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik Yılın Profesyonel Yöneticisi ödülünü aldı.

» Devamını Oku

Temsa’dan Sakarya Vib Turizm’e 20 Prestij SX

Prestij SX teslimatları hız kesmiyor. Temsa Adapazarı merkezli Sakarya Vib Turizm’e 20 Prestij SX teslimatı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA, DEV TESLİMATLAR YAPMAYA DEVAM EDİYOR

ŞEKERLER TURİZM’E 100 PRESTİJ SX

» Devamını Oku

TEMSA ilk dört ayda 112 büyük otobüs, 350 midibüs sattı..

Yılın ilk dört ayında 112 büyük otobüs satışı, 350 midibüs satışı gerçekleştirdiklerini ve pazar payını her iki ürün grubunda da yüzde 30’ların üstüne taşımayı başardıklarını belirten Temsa Satış Direktörü Murat Anıl, “Daralan pazarda Temsa satışlarının artarak devam etmesi bize mutluluk ve gurur kaynağı oluyor” dedi.

» Devamını Oku

TEMSA YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK EKİBİ SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ'NDE TEMSA SMART 2020 PROGRAMINI PAYLAŞTI

TEMSA YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK (YG) EKİBİ SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (SDÜ) ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ TOPLULUĞU (IEEE) TEKNOLOJİ GÜNLERİNDE ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARINI İÇEREN TEMSA SMART 2020 PROGRAMINI PAYLAŞTI

» Devamını Oku

Adana Demirspor yeni zaferlere TEMSA MARATON’la koşacak

PTT 1’inci Lig’in güçlü takımlarından olan ve Süper Lig yolunda büyük bir avantaj sağlayan Adana Demirspor, takım otobüsü olarak TEMSA MARATON’u tercih etti.

» Devamını Oku

TEMSA, Fransa pazarında 5000 otobüse koşuyor

Dünya’nın 66 ülkesine ihracat gerçekleştiren TEMSA, ihracat pazarlarındaki en yüksek araç adedine sahip olduğu Fransa’da 5000’li adetlere doğru adım adım ilerliyor. TEMSA son olarak Fransa’ya 42 otobüs satışı daha gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

Balıkesir Uludağ Turizm 15 Safir Plus aldı

Balıkesir Uludağ Turizm 15 adetlik anlaşmasının 8 adeti olan Safir Plus otobüsleri teslim aldı. Filodaki Temsa marka araç sayısı 35’e ulaştı. Firma sahibi Özdemir Şengörenoğlu, 2+1 koltuklu 10 adetlik otobüs yatırımında bulunacaklarını belirterek, “Bunlar 5 adet Maraton VIP, 5 Safir Plus VIP olabilir” dedi.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Adıyaman Ünal Turizm’e 20 adet 2+1 Maraton VIP

Şehirlerarası karayolu yolcu taşımacılığında 2+1 otobüs yatırımında TEMSA ürünleri öncelikli tercih olmaya devam ediyor. TEMSA, Adıyaman Ünal Turizm’e 20 adet 2+1 Maraton VIP satışı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

DRAGON FESTİVAL’İNDE ŞAMPİYON TEMSA

2008 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarının katılımlarıyla düzenlenen Dragon Festivali’nin 7-8 Mayıs tarihlerinde Mersin etabı gerçekleştirildi.

» Devamını Oku

TEMSA YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK EKİBİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV İNOVASYON GÜNLERİNDE

TEMSA Yenilikçilik ve Girişimcilik Ekibi (YG), Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğrenci Topluluğu ile Araştırmacı Mühendisler Kulübü işbirliği tarafından gerçekleştirilen Otomotiv İnovasyon Günleri kapsamında TEMSA tarafından geliştirilen yenilikçi elektrikli ve akıllı otobüsleri; MD9 ElectriCITY, Avenue EV, Avenue IBUS ve akıllı fabrika; TEMSA Smart 2020 projesini tanıttı.

» Devamını Oku

Medipol Başakşehir takım otobüsü olarak TEMSA MARATON’u tercih etti.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Medipol Başakşehir, yeni sezonda TEMSA'nın ürettiği otobüsü kullanacak.

» Devamını Oku

TEMSA’dan engellilere büyük destek

TEMSA DinamİK İnsan Kaynakları Ekibi’nin engelin kariyer için engel olmadığını göstermek için başlattığı “Kariyerde Engelleri Kaldırdık” projesi kapsamında düzenlenen “Farkındalık Günü”nde engelliler ve işverenler Adana Hilton’da bir araya geldi.

» Devamını Oku

Genç Türkiye Zirvesi’nden TEMSA’ya ödül

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen, Genç Türkiye Zirvesi’nde verilen, Genç Türkiye Zirvesi Akademi Ödülleri’nin “Yenilikçi Teknoloji Şirketleri” ödülü Temsa’nın oldu.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Günaydın Group’a 2 Safir Plus ve 15 Prestij SX

Yolcu ve yük taşımacılığının en önemli şirketleri arasında yer alan Günaydın Group filosunu Temsa marka ürünlerle büyütmeye devam ediyor. Şirket, düzenlenen törenle 2 Safir Plus ve 15 Prestij SX aracı filosuna aldı.

» Devamını Oku

TEMSA, Avrupa ülkelerinin de gözdesi

TEMSA İngiltere’de de fark yaratıyor

» Devamını Oku

TEMSA OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ AÇILDI

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölüm binası ve laboratuvarları, 30 Nisan 2016 Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

» Devamını Oku

Sabancı’nın Oscarları’ndaTEMSA’ya 4 ödül

Sabancı Topluluğu tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen Sabancı Altın Yaka Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada, SabancıTopluluğu’ndaki şirketler 8 kategoride ödül almak için yarıştı.TEMSA, Sinerji Kategorisinde birinciliği Kordsa Global ile paylaştı. Değer Yaratan Kategorisinde TEMSA ikincilik ödülü alırken gecede TEMSA, İşte Eşitlik Kategorisinde ve İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik kategorisinde de özel ödülün sahibi oldu.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Kamil Koç’a 35 Safir Plus

Şehirlerarası karayolu yolcu taşımacılığının lider şirketlerinden Kamil Koç, filosunu Temsa marka otobüslerle büyütmeye devam ediyor. Kamil Koç, Temsa’nın yeni ürünü Safir Plus otobüslerden 35 adetini filosuna dahil etti.

» Devamını Oku

TEMSA Yenilikçilik ve Girişimcilik Platformu, Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örneği Seçildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu sene ilk defa düzenlediği “Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Toplantısı” 14 ve 15 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

» Devamını Oku

Avenue Plus’a kentiçi ulaşımcılardan tam not

Temsa’nın Busworld Turkey Fuarı’nda ilk kez tanıttığı Avenue Plus aracı Belediyelerin ulaşım yöneticilerinin büyük beğenisini kazandı. Ziyaret eden belediyeler arasında Erzurum, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Motaş (Malatya BB), Eskişehir, Balıkesir, Kocaeli, Kocaeli Ulaşımpark A.Ş, Edirne, Etus (Edirne ÖHO), Burulaş (Bursa BB), Kayseri, Muğla, IETT (Istanbul BB), Kovancılar B.Başkanı(Elazığ), Akçakiraz (Elazığ), Hizan (Bitlis), Mutki (Bitlis), Güroymak (Bitlis), Ahlat (Bitlis), Bingöl vardı.

» Devamını Oku

TEMSA TESLİMATTA HIZ KESMİYOR

SAFİR PLUS, PRESTİJ SX YATIRIMLARI SÜRÜYOR

» Devamını Oku

Temsa’dan Metro Turizm’e 100 Otobüs

» Devamını Oku

TEMSA’DAN DEV TESLİMAT

Zemzem Turizm’e 100 Prestij SX

» Devamını Oku

OPALİN VE AVENUE PLUS BUSWORLD'DE SEKTÖRLE BULUŞTU

TEMSA, Busworld Fuarı’na ikisi ilk kez tanıtılan 9 ürünle katıldı

» Devamını Oku

OPALİN VE AVENUE PLUS BUSWORLD FUARI’NDA SEKTÖRLE BULUŞUYOR

14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2016’ da Temsa 9 ürününü sergileyecek. Temsa Busworld Turkey Fuarı’nda sürpriz teslimatlar da gerçekleştirecek.

» Devamını Oku

TEMSA, otobüste teknoloji liderliğini ortaya koydu

Elektrikli otobüste Temsa farkı: MD9 electriCITY ile “şehrin havası değişiyor”

» Devamını Oku

TEMSA, KURUMİÇİ GİRİŞİMCİLİK İLE FARK YARATIYOR

TEMSA Yenilikçilik ve Girişimcilik (YG) panelinin bu haftaki konuğu Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Baybars Altuntaş’tı.

» Devamını Oku

TEMSA’dan Erzurum ulaşımına 30 adet Avenue CNG ve 10 adet MD9LE

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ulaşım filosuna 30 adet Avenue CNG ve 10 adet MD9LE aracı aldı.

» Devamını Oku

Mersin Üniversitesi İle TEMSA İşbirliği Çerçeve Protokolü İmzaladı.

Mersin Üniversitesi ile TEMSA Global Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında işbirliği çerçeve protokolü imzalandı. İşbirliği çerçeve programı Başta AR-GE projeleri olmak üzere Üniversite - TEMSA İşbirliği’nin oluşturulması, Üniversitedeki teknolojiyi başta AR-GE projeleri olmak üzere TEMSA’ya bağlı birimlerine teknolojik ürünler, yenilikçi ürün, yeni bilgi üretme adına işbirlikleri oluşturulması, Yeni sistem, süreç ve uygulamalar geliştirmek veya mevcut olanları iyileştirmek adına ortak proje geliştirilmesi, TEMSA’nın AR-GE ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi programlar tasarlanmasını yönelik işbirliğini ve yöntemlerini belirleyen protokolü, Mersin Üniversitesi Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, TEMSA Arge ve SSH Direktörü İbrahim Eserce imzaladı.

» Devamını Oku

PRESTIJ SX YOLA ÇIKTI

İşinde prestijli olmak isteyen otobüsçünün tercihi pazar lideri TEMSA Prestij yenilendi

» Devamını Oku

TEMSA ARGE Merkezi farkını gösterdi

» Devamını Oku

TEMSA, AÇIK İNOVASYON GÜNLERİNE MERSİN ÜNİVERSİTESİ İLE DEVAM ETTI

Temsa Yenilikçilik ve Girişimcilik Ekibi, Mersin Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile Mersin Üniversitesi'nde Açık İnovasyon Günü etkinliğinde öğrenciler ve akademisyenlerle buluştu.

» Devamını Oku

Maraton ve Safir Plus otobüs sektörüyle buluştu

TEMSA, yeni ürünleri Maraton ve Safir Plus’ı 4 Mart Cuma günü Adana’da sektör mensuplarıyla buluşturdu.

» Devamını Oku

Alman otobüsçünün de tercihi TEMSA

Geniş ürün gamı ile tercih TEMSA

» Devamını Oku

OTOBÜS SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ BULUŞMASI ADANA’DA GERÇEKLEŞİYOR.

Maraton ve Safir Plus 4 Mart’ta Adana’da otobüsçülerle buluşuyor TEMSA yeni ürünleri, Maraton ve Safir Plus’ı 4 Mart Cuma günü Adana’da sektör mensuplarıyla buluşturuyor.

» Devamını Oku

TEMSA&SPOR A.Ş işbirliği ile Mobil Spor Otobüsü Hizmete Başladı..

TEMSA, İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Spor A.Ş’nin gençlerin daha çok spor yapma imkanının sağlanmasına yönelik yürüttüğü ‘Mobil Spor Hizmeti Projesi’ ne otobüs hibe ederek katkı sağladı.

» Devamını Oku

ABD’de şampiyonluk kutlamasına TEMSA damga vurdu

ABD şampiyonunun da tercihi TEMSA

» Devamını Oku

Sabah

Adana'da doğdu, Amerikalı oldu..

» Devamını Oku

Habertürk

Adanalıyık, Amerika'da OTOBÜSÜN KRALIYIK

» Devamını Oku

Hürriyet

Georgia'da bir Adanalı

» Devamını Oku

Milliyet

TEMSA ABD'Yİ FETHEDİYOR...

» Devamını Oku

TEMSA, Amerika pazarındaki ürün gamını TS35E ile genişletiyor

TEMSA, AMERİKA’DA OTOBÜS ÜRETİM SEÇENEKLERİNİ DEĞERLENDİRİYOR Atlanta’da 31- Ocak-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen UMA Fuarı’nda TS35’in tanıtım lansmanına katılan Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun, ABD’de otobüs üretim seçeneklerini değerlendirdiklerini belirterek, “5 yılda ABD pazarında toplam 700 otobüs satışına ulaştık. Bu yıl sonunda bu rakamın 1000’i aşmasını bekliyoruz. Hızla büyüdüğümüz ABD pazarında otobüs üretim seçeneklerini de değerlendiriyoruz” dedi. TEMSA, UMA Fuarı’nda ürün tanıtımının yanı sıra 3 adet TS30, 8 adet TS35 ve 6 adet TS45 satışı da gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

TEMSA’dan İtimat Turizm filosuna 7 Temsa Prestij

Personel, okul ve turizm taşımacılığı alanında faaliyet gösteren İtimat Turizm, filosunu 7 Temsa Prestij ile güçlendirdi.

» Devamını Oku

Manisa Seyahat TEMSA Safir’den vazgeçmiyor

Manisa Seyahat Kooperatifi yeni otobüs yatırımlarında tercihini hep Temsa Safir’den yana kullanıyor.

» Devamını Oku

Temsa’dan Muğla Bayır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne 10 Prestij City

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda dönüşüm kapsamında başlattığı çalışmalarda Bayır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi filosunu Temsa Prestij City ile yeniledi.

» Devamını Oku

TEMSA, 2015'TE YİNE PAZAR LİDERİ

TEMSA, 2015’te tüm ürün segmentlerinde satış adetlerini yükseltmeyi başardı. 2014 yılında 1.700’ü aşan satış seviyesi elde eden TEMSA, TUİK verilerine göre 2015’te bu rakamı 2.250’ye yaklaştırdı ve %30 büyüme gerçekleştirdi. 2015 yılında 6 yeni ürünü pazarla buluşturan TEMSA, 2016 yılında ise pazara 9 yeni ürün sunacak.

» Devamını Oku

Çukurova Üniversitesi, TEKNOKENT İle TEMSA İşbirliği Ek Protokolü İmzalandı.

Çukurova Üniversitesi, Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) ile TEMSA arasında işbirliği ek protokolü imzalandı. Bu ek protokol ile Yenilikçi ve Girişimci TEMSA, Akıllı Mobilite Programlarını hayata geçirerek geleceğin dijitalleşme, verimlilik, sürdürülebilirlik ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamayı ve standartlarını oluşturmayı hedeflemektedir. Buna yönelik işbirliğini ve yöntemlerini belirleyen ek protokolü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik ve TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın imzaladı.

» Devamını Oku

TEMSA’dan 10 adet 18 metrelik Avenue LF araçların ilk teslimatı Mersin’e

18 metrelik körüklü Avenue LF, Mersin ulaşımında yerini aldı. 18 metrelik Avenue LF araçlar Türkiye’de ilk kez Mersin kentiçi ulaşımında hizmet vermeye başladı. Temsa, 2015’te Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 90 adet Avenue LF ve 10 adet MD9 LE otobüs teslimatı gerçekleştirmişti.

» Devamını Oku

TEMSA, Amerika pazarında 1000 otobüs hedefine koşuyor

2010 yılında adım attığı Amerika pazarında 700’ü aşkın otobüs ile hizmet veren TEMSA, 2016 yılı içinde 1000 otobüs hedefine büyük hızla ilerliyor.

» Devamını Oku

Pamukkale Turizm, Trakya’da hizmet ağını Safir Plus ile genişletiyor

TEMSA’dan Pamukkale Turizm’e 10 Safir Plus TEMSA, 2016 yılının ilk teslimatını 53 yıldır sektörün öncü firmaları arasında yer alan Pamukkale Turizm’e gerçekleştirdi. TEMSA, 10 araçlık Safir Plus’ın ilk 6 adetini Çerkezköy’de düzenlenen törenle teslim etti.

» Devamını Oku

Yüzlerce Temsalı Adana Maratonunda Hayal Ortakları İçin Koştu..

03 Ocak 2016 tarihinde altıncısı gerçekleştirilen 5 Ocak Uluslararası Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu soğuk havaya rağmen Adanalıların coşkulu katılımıyla gerçekleşti.

» Devamını Oku

TEMSA, Genel Değerlendirme Toplantısını Gerçekleştirdi.

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun’un ve tüm Temsa çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen genel değerlendirme toplantısında 2016 yılına yönelik hedefler belirendi. Mehmet Pekarun, 2016’da otobüs pazarında tüm segmentlerde lider markanın Temsa olacağına inandığını belirtti.

» Devamını Oku

Transist Fuarı’nda TEMSA rüzgarı esti

Avenue iBus aracını Transist Fuarı’nda ilk kez tanıtarak kent içi ulaşımda akıllı otobüs dönemini başlatan Temsa’nın standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

» Devamını Oku

Akıllı otobüsler devri TEMSA ile başlıyor

TEMSA, Smart Mobility mottosu ile kentiçi ulaşımda akıllı otobüsler dönemini başlatıyor. Kentiçi ulaşıma ayrıcalık getirecek olan Avenue iBus ilk kez Transist Fuarı’nda müşterileriyle buluşturdu. Temsa standında ayrıca Tourmalin, Avenue LF18 ve Avenue LF araçları da tanıtıldı.

» Devamını Oku

TEMSA, Yetikili Servisleriyle 2016 Hedeflerini Çizdi

Müşteri memnuniyetini en önemli ilkeleri arasında bulunduran ve her geçen gün müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar yürüten Temsa Satış Sonrası Hizmetler ve Yedek Parça tüm yetkili servisleriyle Antalya’da bir araya gelerek, 2015’i değerlendirdi ve 2016 hedeflerini çizdi. Ayrıca yeni hayata geçen projeler de paylaşıldı.

» Devamını Oku

TEMSA, Mega Satın Alanlar Zirvesi'ne Katıldı

Temsa, 25 Kasım 2015 tarihinde Adana HiltonSA’da da düzenlenen “MEGA Satın Alanlar Zirvesi” etkinliğine Satın Alma ve Lojistik Müdürlüğü birimi ile katıldı. Temsa için özel hazırlanan stantda 30'dan fazla tedarikçi ile bir araya gelindi.

» Devamını Oku

Avenue iBUS Transist Fuarında

Akıllı şehirlere akıllı ulaşım çözümleri sunan Avenue iBus geliyor. Araç gelişiminde fark yaratmaya devam eden Temsa, Transist Fuarı’nda kentiçi ulaşımda akıllı ulaşım çözümleri sunan Avenue iBus aracını tanıtacak.

» Devamını Oku

Temsa’dan Genç Engelliler Spor Kulübü’ne Avenue

Adana Genç Engelliler Spor Kulübü’ne Temsa, Avenue teslimatı gerçekleştirdi. Her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kutlanıyor. Temsa da her zaman engellilerin yanında olmaya, destek sağlamaya devam ediyor. Temsa, son olarak Sabancı Vakfı’nın Fark Yaratanlar Programı’nda öne çıkan Genç Engelliler Spor Kulübü’ne çok özel imkanlar sunarak bir Avenue teslimatı gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

Dünya Otomotiv Konferansında Temsa-Aselsan ortak üretimi elektrikli otobüs projesi anlatıldı

Temsa-Aselsan ortak üretimi elektrikli otobüs projesi anlatıldı Temsa ve Aselsan Dünya Otomotiv Konferansı’nda elektrikli otobüsün üretimine yönelik devam eden çalışmaları ortak bir sunumla katılımcılara aktardı.

» Devamını Oku

Temsa, AR-GE’de insan ve araç güvenliğine öncelik veriyor

Otomotiv Sektöründe Yeni Gelişen Teknolojiler Proje Pazarı adı altında Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Temsa AR-GE Müdürü Mustafa Gürcan katılarak, AR-GE yatırımları konulu panelde bir konuşma yaptı.

» Devamını Oku

Temsa, Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 2015’e katıldı

Uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan EMBARQ Türkiye’nin sürdürülebilir ve yaşanabilir kentler yaratma hedefiyle her yıl düzenlediği Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu bu yıl 19-20 Kasım'da İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlendi. Sempozyuma katılan Temsa, kentiçi ulaşıma yönelik ürettiği araçlarla ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

» Devamını Oku

Motaş Filosunda TEMSA Otobüs sayısı 41 oldu

Malatya Büyükşehir’e Temsa’dan 7 Avenue, 7 MD9 LE Malatya’nın şehiriçi toplu taşıma hizmetlerini yürüten MOTAŞ tarafından alınan 14 yeni otobüs için Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde bir tanıtım programı düzenlendi.

» Devamını Oku

Temsa Maraton İstanbul Boğaz Köprüsünde

Temsa’nın Maraton’u İstanbul Maratonu’nda koştu Yolların yeni starı Temsa Maraton 37’inci İstanbul Maratonunda yerini aldı Temsa’nın pazara sunduğu yeni otobüsü Maraton, bu yıl 15 Kasım Pazar günü 37’incisi düzenlenen İstanbul Maratonunda yüzbinlerle birlikte koştu.

» Devamını Oku

Temsa’nın “Maraton” koşusu başlıyor

TEMSA, otobüs pazarına yepyeni ürünler sunmaya devam ediyor. 5 Kasım Perşembe günü Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Güler Sabancı’nın katılımıyla Adana fabrikada düzenlenen ve tüm çalışanların katıldığı iç lansman töreninin ardından 12 Kasım 2015 Perşembe günü de İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısı ile TEMSA’nın Maraton otobüsü tanıtıldı. Basın toplantısına Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Otobüs sektörünün önde gelen temsilcileri, TEMSA yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

» Devamını Oku

Temsa dev bir teslimata daha imza attı

Giray Turizm’den 100 Temsa Prestij yatırımı Lojistik sektörünün yanı sıra personel taşımacılığı alanında da Gaziantep ve bölgede söz sahibi firmalardan birisi olan Giray Turizm, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde personel taşımaya yönelik aldığı 100 Prestij otobüsten oluşan filo ile 5 milyon TL yatırım yaptı.

» Devamını Oku

Temsa, Busworld Kortrijk Fuarı’na 7 ürünü ile katıldı

16-21 Ekim tarihleri arasında düzenlen Busworld Kortrijk Fuarı’na katılan Temsa, ikisi yeni olmak üzere toplam 7 otobüsün tanıtımını gerçekleştirdi.

» Devamını Oku

SAFİR PLUS YOLLARA ÇIKIYOR

TEMSA, şehirlerarası ve turizm taşımacılarını Safir Plus ile tanıştırıyor. Temsa, Safir Plus aracını 9 Ekim Cuma günü Adana fabrikasında düzenlediği etkinlik ile tanıttı. Safir Plus’un tanıtımına basın mensupları, Temsa Bayileri ve tüm Temsa çalışanları katıldı. Temsa, yeni ürünlerle müşterilerini buluşturmayı hız kesmeden sürdürecek. Tourmalin ve Safir 41+1 otobüslerin ardından taşımacılar Safir Plus ile tanışıyor. Kasım ayında taşımacılar Temsa’nın efsane otobüsü Maraton ile tanışacak. Temsa, ayrıca Kasım ayında elektrikli otobüsünü de pazara sunacak.

» Devamını Oku

Temsalılar Yenilikçilik Peşinde

GELECEĞE IŞIK TUTMAK İÇİN Temsalılar Yenilikçilik Peşinde Yurtiçi ve yurtdışı pazarlara yönelik üretimini gerçekleştirdiği otobüslerin konfor ve teknolojik düzeyi ile fark yaratan Temsa, gelişim sürecinde hız kesmemek, müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için inovasyona odaklanıyor.

» Devamını Oku

İETT’nin 410 araçlık ihalesinde en düşük teklifi Temsa verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İETT’nin 2 Eylül Çarşamba günü düzenlediği 12 metrelik şehiriçi, tam alçak tabanlı engelli ulaşımına uygun 410 adetlik araç ihalesinde Temsa, en düşük teklifi verdi.

» Devamını Oku

Temsa Busworld Kortrijk Fuarı’na 7 ürünü ile katılıyor

16-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Busworld Kortrijk Fuarı’nda Temsa, ikisi yeni olmak üzere toplam 7 otobüsün tanıtımını gerçekleştirecek.

» Devamını Oku

Fransa’da öğrenciler TEMSA konforu yaşıyor

Fransa yollarında 4 bin’den fazla TEMSA otobüsü dolaşıyor. TEMSA’nın Fransa’da en güçlü olduğu alanlardan biri de okul taşımacılığı. TEMSA LD School Bus, okul taşımacılığı yapan şirketlerin en gözde yatırım aracı. Okul ve turizm taşımacılığı alanının önde gelen şirketi olan Savac’ın filosunda 113 Temsa otobüs bulunuyor.

» Devamını Oku

Doğukan Turizm 5 Prestij yatırımı yaptı

Bir kez TEMSA yatırımı yapan yeni yatırımda da tercihini Temsa yönünde kullanıyor. İzmir merkezli Doğukan Turizm, personel, servis ve araç kiralama alanında hizmet veriyor. Firma, filosuna 5 Prestij yatırımı yaptı.

» Devamını Oku

Temsa Euro 6 HD12 Portekiz yollarında

Temsa’nın Portekiz bayisi Carbus, Euro 6 normundaki 12 metrelik HD12’nin satışını yaptı. Aracı Carbus’un sahibi Vitor Melo, Jorge Alves’e teslim etti.

» Devamını Oku

Temsa 7 ayda 1320 otobüs sattı

2015 Temmuz sonu itibariyle 4400 adet civarında toplam otobüs satışı gerçekleşti. Temsa, 1320 adetlik satış ile yüzde 30 pay aldı ve Türkiye otobüs Pazar liderliğini devam ettirdi.

» Devamını Oku

TEMSA MIAMI'de

Amerika’nın 40 eyaletinde 700 civarı Temsa otobüsü her gün sefere çıkıyor

» Devamını Oku

Temsa'dan Erzurum ulaşımına 30 CNG'li Avenue ve 10 adet MD9 LE

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından 25 Haziran 2015 tarihinde düzenlenen 30 adetlik 12 metrelik CNG'li ve 10 adet MD9 LE araç ihalesini kazanan Temsa, 30 Temmuz 2015 tarihinde sözleşmeyi imzaladı.

» Devamını Oku
temsa prestij

Temsa’dan 6 Prestij teslimatı

Firmalar, hizmet süreçlerine Prestij katmak ve yolcu memnuniyetini artırmak için Temsa Prestij yatırımlarını sürdürüyor. Özyıldırımlar Turizm, Paşam Taşımacılık, Ademoğulları Turizm, Doğan Taşımacılık ve Fidan Turizm filosunu Prestij yatırımı ile güçlendiren firmalar arasında yerini aldı.

» Devamını Oku

TEMSA, Safir VIP ile en konforlu yolculuğu sunuyor

Kendi markasıyla otobüs ve midibüs segmentlerinde üretim ve ihracat yapan, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Temsa, yeni otobüsü Safir VIP’i, 26 Şubat Perşembe günü Sabancı Center’da düzenlediği lansman toplantısıyla basın mensuplarına tanıttı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik katılımıyla gerçekleşen lansman kapsamında, 40 adet Temsa Safir VIP otobüsün, Kamil Koç Genel Müdürü

» Devamını Oku

YERLİ OTOBÜS ÜRETİMİNDE DEV ADIM ATILDI

ASELSAN ve TEMSA, elektrikli otobüs için işbirliği yapıyor. Özgün ürün ve sistemler üretme stratejisi ile hareket eden, bu stratejiyi başarıyla hayata geçiren ülkemizin iki yerli dev şirketi ASELSAN ve TEMSA yüzde yüz yerli üretim olacak elektrikli otobüsü geliştirme projelerinde işbirliğine yönelik anlaşmayı imzaladı.

» Devamını Oku

Diana Travel Turizm’e Temsa’dan 18 Safir

Safir, şehirlerarası otobüs firmalarının yanı sıra, turizm taşımacılarının da öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.

» Devamını Oku

Temsa’dan Kıraç Turizm’e 40 Safir

Filosunun tamamı Temsa marka araçlardan oluşan Kıraç Turizm, 2015 yılına yönelik 40 Safir, 60 Prestij olmak üzere toplam 100 adetlik alımının ilk partisi olan 40 Safir’i teslim aldı. Firma 60 adetlik Prestij Super Deluxe yatırımı daha yapacak.

» Devamını Oku

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 20 Avenue

Üretimini gerçekleştirdiği otobüsleri Adana’dan 64 ülkeye ihraç eden Temsa, bu kez Avenue otobüsünü kendi şehri ile buluşturmanın gururunu yaşıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım filosuna düzenlenen törenle 20 Avenue katıldı. Büyükşehir filosuna teslim edilecek Avenue sayısı 100’ü bulacak.

» Devamını Oku

Yılın ilk strateji toplantısı “Bu Aşk Bitmez” teması ile gerçekleştirildi. TEMSA, 2015’te sahaya odaklandı.

Temsa, yılın ilk strateji toplantısını Genel Müdür Dinçer Çelik’in liderliğinde her bölümden yönetici ve çalışanların katılımıyla gerçekleştirdi. Temsa’yı geleceğe taşıyacak yenilikçi ve girişimci fikirlerden, şirket kültürü ve iklimine kadar birçok oturumun gerçekleştirildiği toplantıda, “Bu Aşk Bitmez” teması Temsa çalışanlarının sloganı oldu.

» Devamını Oku

Süper Lig yolundaki Adana Demirspor’a Temsa, desteğini sürdürüyor

Türk otomotiv sektörünün en önde gelen kuruluşları arasın/da yer alan ve üretimini gerçekleştirdiği otobüsleri dünyanın 64 ülkesine ihraç eden Temsa, başarısına katkı yapan kentin değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor.

» Devamını Oku

Engelsiz Türkiye Ödülleri'nde Temsa'ya ödül…

Sosyal sorumluluk projeleri, engelli bireylerin yaşam kalitesinin yükseltilmesine, iş imkanlarının yaratılmasına, istihdamın artırılmasına yönelik verdiği desteklerle öne çıkan Temsa, “Kariyerde Engelleri Kaldırdık Projesi” ile ödül kazandı.

» Devamını Oku

Adana Büyükşehir Belediyesi, TEMSA’dan 20 otobüs daha aldı

Temsa'nın Adana ve Türkiye ekonomisinde yarattığı katma değere dikkat çeken Başkan Sözlü, “TEMSA’da istihdam edilen bin 600'ü aşkın Adanalı kesinlikle kaygılanmasın. Önümüzdeki 4 yılda sadece bize 500 otobüs lazım” dedi.

» Devamını Oku

Orta mesafeli taşımacılığın yeni yüzü Tourmalin pazara sunuldu

Temsa, 2015 yılına yönelik belirlediği yeni ürün açılımlarına devam ediyor. Bu yıl tanıtımı yapılacak 7 yeni üründen ikincisi olan Tourmalin yola çıktı. Tourmalin bu yıl orta mesafe taşımacılığın yeni yüzü olacak.

» Devamını Oku

Temsa’dan bir dev teslimat daha… Temsa’dan Ulusoy'a 34 SAFİR VIP

2015 yılında Temsa, karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün önde gelen firmalarına dev teslimatlar gerçekleştiriyor. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında 78 yıldır hizmet veren Ulusoy, filosuna 34 Safir VIP aldı.

» Devamını Oku

Altur 100 Temsa Prestij aldı, 20 Safir alacak

Personel, okul ve turizm taşımacılığının en önde gelen şirketlerinden Altur Turizm filosuna 100 Temsa Prestij aldı. Araçların teslimi 7 Temmuz Salı günü Altur Turizm’in Yenibosna’daki Garajı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Albayrak, Temsa Satış Direktörü Murat Anıl ve Yurtiçi Satış Müdürü Baybars Dağ katıldı.

» Devamını Oku